Wśród klejów przemysłowych znajdziemy między innymi popularne kleje termotopliwe. Jak sama nazwa wskazuje ich cechą charakterystyczną jest to, że nabierają właściwości łączących dopiero po wcześniejszym podgrzaniu. Kleje takie doskonale sprawdzają się wówczas, gdy dedykowanym pistoletem chcemy bardzo precyzyjnie podać spoiwo i połączyć ze sobą poszczególne elementy. Doskonale wiążą zarówno elementy plastikowe oraz metalowe, które wcześniej odpowiednio przygotujemy. Przed klejeniem metalu musimy go również podgrzać.

Właściwości klejów termotopliwych oraz specyfika ich wykorzystania sprawiają, że bardzo często stosowane są również w elektronice. Na rynku znajdziemy wytrzymałe kleje przezroczyste, które szybko wiążą, dzięki czemu możemy precyzyjnie połączyć ze sobą poszczególne elementy plastikowe, z których zbudowany jest sprzęt elektroniczny. Dobrym przykładem może być np. popularny klej HM 542, który ma dużą lepkość i bardzo szybko wiąże. Klej ten doskonale sprawdza się w przypadku mocowania kabli, czyli jednej z podstawowych prac w elektronice.

Jak jeszcze kleje termotopliwe wykorzystywane są w branży elektronicznej?

W przypadku elektroniki bardzo często wykorzystuje się popularne kleje poliamidowe. Przede wszystkim są one bardzo odporne na działanie niskich temperatur, dzięki czemu z powodzeniem mogą być wykorzystywane również w przypadku zewnętrznych urządzeń elektronicznych. Odporność na czyszczenie, wilgoć oraz ścieranie sprawia, że połączone w ten sposób materiały będą dużo bardziej wytrzymałe. Jeśli wcześniej przygotujemy metalowe elementy, które będą gorące, to termotopliwy klej również je zwiąże. To dodatkowo zwiększa zakres ich wykorzystywania.

Popularność oraz szeroka dostępność wysokiej jakości klejów, które nabierają swoich właściwości pod wpływem temperatury, sprawia, że wykorzystywane są zarówno w skali przemysłowej oraz w domowych pracach naprawczych. Również tych, które związane są z urządzeniami elektronicznymi. Aby aplikować takie kleje potrzebujemy do tego dedykowanych narzędzi, czyli pistoletów do klejenia na gorąco. Uzbrojeni w taki sprzęt będziemy przygotowani na różne ewentualności. Kleje takie mogą stosować również osoby o mniejszym doświadczeniu.