Sporty walki należą do grupy sportów kontaktowych a zatem ich istotą jest kontakt z przeciwnikiem i możliwość otrzymania ciosów. To stwarza ogromne ryzyko urazu, kontuzji a nawet uszkodzenia ciała. W boksie podstawowym wyposażeniem są kask bokserski, ochraniacz na zęby i ochraniacz na krocze. W innych sportach walki, szczególnie tych, gdzie dozwolone jest kopanie, niezbędne mogą okazać się również inne ochraniacze takie jak ochraniacze na piszczele czy na stopy. Docenią je szczególnie zawodnicy sztuk walki, MMA czy kickboxingu.

Na co zwrócić uwagę kupując ochraniacze na piszczele? Przede wszystkim powinny być wygodne, komfortowe i idealnie dopasowane do ciała zawodnika. Nie mogą być ciężkie i krępować ruchów bo wówczas walka nie miałaby sensu. Jednocześnie muszą dobrze spełniać swoją rolę, czyli chronić zawodnika przed silnymi ciosami mogącymi uszkodzić ciało lub kości i amortyzować wstrząsy. Ponadto powinny być wytrzymałe i trwałe tak aby służyły przez wiele walk czy treningów. Na rynku spotkamy ochraniacze wzmocnione i wypełnione amortyzującą pianką co jest zdecydowanie wartym polecenia rozwiązaniem. Produkty występują w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych więc każdy zawodnik znajdzie ochraniacze dla siebie.

Warto uprawiać sport ale zawsze powinniśmy pamiętać o swoim bezpieczeństwie i komforcie – dlatego właśnie zastosujmy tego typu ochraniacze.