Urządzanie pokoju dla nastolatki to nie lada wyzwanie. Młodszym dzieciom urządzamy pokoje w swoim guście, tymczasem przy nastolatce – musimy liczyć się z jej zdaniem. A często zdanie jest podzielone, często zmienne i nieprzekonane. Nie mamy jednak wyjścia, musimy iść na kompromis. Od czego więc zacząć urządzanie pokoju dla nastolatki?

Od rozmowy. Nasza latorośl z pewnością ma już wykształcony własny styl i gust, posiada pasje, marzenia i zainteresowania. Musimy to uszanować, dlatego wybór elementów wystroju wnętrza powinien być wspólny i przedyskutowany. Najlepiej siąść przed komputerem i sprawdzić ofertę dostępnych mebli, na przykład na www.mebelki.pl – w dogodnej godzinie dla nas i naszej nastolatki.

Meblościanka – funkcjonalna i modna

Pokoje dla dzieci (tych starszych i młodszych) muszą spełniać wiele funkcji: naukową, wypoczynkową, a także rozrywkową. Dlatego niezbędnymi elementami wnętrza powinno być biurko, łóżko, szafa, a także kącik do przyjmowania znajomych. Najlepszym meblem, który łączy w sobie funkcje zarówno szafy, jak i regału, jest meblościanka.

To doskonałe rozwiązanie, które wraca do mody. Meblościanki występują w wielu stylach i kolorystyce, więc na pewno znajdzie się taka, która wpadnie Wam w oko. Chociaż w kwestii funkcjonalności pokój dziewczynki nie różni się zbytnio od pokoju chłopca, to w kwestii wizualnej bardzo, dlatego meblościanki występują w różnorodnych kolorach i stylach.

Słodki, romantyczny styl przypadnie do gustu większości nastolatek. Pastelowe kolory lub modne obecnie odcienie beżu i szarości to świetne pole manewru dla lukrowych dodatków, które wiele dziewczynek przechowuje w swoim królestwie. Zdarzyć się może również, że nastolatka przechodzi okres buntu i jej ulubionym kolorem jest czarny. W sklepie www.mebelki.pl znajdziemy jednak odpowiednie wyposażenie i dla takich mieszkanek.

Wspólne zakupy

Wybierzcie wspólnie takie meble, które spełnią potrzeby i oczekiwania zarówno rodziców, jak i nastolatków – dzięki temu każde z Was w urządzanym pokoju poczuje się dobrze i bezpiecznie, a o to przecież chodzi.