Jeśli aktywnie szukasz domu do kupienia, wiesz, jak mylące może być polowanie na dom. Możesz mieć w głowie idealny pomysł na zdjęcie, ale nie możesz dokładnie opisać tego, czego szukasz. Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce. Zebraliśmy listę typów domów strukturalnych i architektonicznych, które pomogą Ci zdefiniować swój wymarzony dom. Zobacz, jakie są domy najczęściej budowane.

Wspólne typy strukturalne domów

Ludzie mieszkają w domach o różnych kształtach i rozmiarach. Poniżej przygotowaliśmy listę najpopularniejszych typów domów strukturalnych, aby pomóc Ci lepiej określić, czego szukasz w wyszukiwaniu domów.

 

Dom jednorodzinny

Domy jednorodzinne to wolnostojące budynki mieszkalne. Dom jednorodzinny nie dzieli ściany z innym budynkiem. Właściciel domu jednorodzinnego jest zazwyczaj właścicielem budynku i gruntu, na którym znajduje się budynek.

 

Dom bliźniak

Dom w zabudowie bliźniaczej to dom jednorodzinny, który dzieli jedną wspólną ścianę. W przeciwieństwie do domu miejskiego, w którym możesz mieć sąsiada po obu stronach domu, domy bliźniacze mają tylko jedną ścianę, a projekt domu jest zazwyczaj lustrem każdego mieszkania.

 

Domy wielorodzinne

Dom wielorodzinny to nieruchomość mieszkalna składająca się z więcej niż jednej jednostki mieszkalnej. Każda jednostka prawdopodobnie będzie miała własne główne wejście, przestrzeń kuchenną i łazienkę.

 

Kamienice

Kamienice to domy wielopiętrowe z własnym wejściem, łazienką i kuchnią. Kamienice dzielą dwie ściany z sąsiadami, chyba że kamienica znajduje się na końcu budynku.

 

Apartamenty

Mieszkanie to jednostka w strukturze budynku, na którą składają się pojedyncze jednostki o podobnej stylistyce. Najemca wynajmuje mieszkanie od właściciela, więc najemca nie buduje żadnego kapitału, płacąc czynsz. Chociaż umowy najmu są różne, wielu właścicieli jest odpowiedzialnych za naprawy i modernizacje wynajmowanego lokalu. Niektóre wspólnoty mieszkaniowe obejmują udogodnienia ogólnodostępne, takie jak pralnia, siłownia lub basen.

 

Mały dom

Czym jest mały domek? Małe domy to domy o powierzchni 20 – 120 metrów kwadratowych. Odkąd stały się popularne, małe domy występują w szerokiej gamie stylów. Wiele z nich jest prefabrykowanych z niestandardowymi funkcjami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz korzyściami, które mogą sprawić, że małe życie będzie znośne.

 

Mobilny dom

Domy mobilne są również określane jako domy produkowane w fabrykach. Produkowane domy są przymocowane do stałego podwozia z kołami. Produkowane domy mogą być instalowane zarówno w lokalizacjach stałych, jak i tymczasowych.