Współczesna działka już dawno zmieniła swój status z tymczasowego letniego schronienia na bardziej znaczącą rezydencję całoroczną. Urokliwe domki na wsi są obecnie postrzegane przez ich właścicieli jako równorzędne substytuty mieszkań w mieście. Stąd zmiana w preferencjach dotyczących wystroju wnętrz — zamiast ascetycznego wystroju dachy właściciele chcą widzieć stylowy i funkcjonalny wystrój, który nie ustępuje, a w niektórych miejscach nawet przewyższa wnętrza miejskie.

Dlatego dla tych, którzy chcą, aby ich wiejski dom był wyjątkowy, wybraliśmy projekty budowlane, z których większość nie może być zrealizowana w mieszkaniu.

Meble betonowe

Jakkolwiek szalenie by to nie brzmiało, meble betonowe są dość popularne w wielu krajach. Z betonu można tworzyć dowolne, nawet najbardziej dziwaczne projekty, które spełniają wszystkie potrzeby ergonomiczne i funkcjonalne. Beton jest o wiele tańszy niż wysokiej jakości meble drewniane, a jego trwałość jest oczywista. Ponadto w ostatnim czasie stał się on prawdziwym trendem w projektowaniu wnętrz.

Wielofunkcyjne schody

Jeśli masz w domu klatkę schodową, wykorzystaj ją w pełni. W zależności od tego, gdzie dokładnie się znajdują, schody mogą pełnić różne funkcje. Na przykład przestrzeń pod schodami w korytarzu może być łazienką dla gości lub szatnią. A u podstawy spiralnych schodów w salonie dobrym rozwiązaniem może być kominek.

Weranda z przeszklonymi drzwiami

Z pewnością wielu zna sytuację, gdy miłe spotkanie na otwartej werandzie bezceremonialnie przerywa niespodziewane uderzenie złej pogody, a nawet dach lub markiza nie są w stanie uchronić Cię i Twoich gości przed wiatrem i zacinającym deszczem. Przesuwane lub składane szklane drzwi mogą wyeliminować konieczność przenoszenia poduszek, pokrowców i ulubionych foteli z werandy do pokoju. Dzięki nim można w ciszy i spokoju podziwiać widoki z werandy niezależnie od pogody. Można to również zrobić w pergoli lub w miejscu do grillowania.

Nowoczesne bramy są szczelne, łatwe w montażu i obsłudze — jednym ruchem weranda staje się w słoneczny dzień częścią ogrodu, a w deszczowy lub wietrzny — przytulnym zakątkiem, w którym można uciec przed kaprysami natury.