Kiedy postanawiamy zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny w domu, często decydujemy się na zamontowanie drzwi ognioodpornych.
Jedną z ich głównych wad jest z pewnością cena, która znacznie przewyższa cenę za zwykłe drzwi, może ona wynosić 519 zł choć są to drzwi do zadań głównie technicznych, a modele do zastosowań prywatnych o lepszym charakterze wizualnym są już dużo droższe, ale wraz z ceną rośnie ich jakość. Jednak właściwie dobrane i zamontowane drzwi przeciwpożarowe skutecznie ograniczają rozprzestrzenianie się ognia w przypadku pożaru.
Miejscem gdzie zalecane jest montowanie tego typu drzwi jest gównie między mieszkaniem, a garażem lub mieszkaniem, a kotłownią.

Z czego powinny być wykonane takie drzwi?

Najczęściej w lokalach użytkowych sięgamy po te drzwi ognioodporne wykonane z aluminium, gdyż uważa się, że jest to jeden z najtrwalszych materiałów budowlanych, zapewniający dużą wytrzymałość. Kluczowe jest, że jeśli chcemy aby drzwi w 100% pełniły swoją rolę muszą one być zamknięte, tak samo istotne jest sprawdzenie stanu uszczelek, które dodatkowo zabezpieczają przedostawanie się dymu na drugą stronę drzwi.